Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Similar topics
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Duyuru..Hocalı Katliamını Unutma, UNUTTURMA!
Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» Basit yaşayacaksın. Basit
Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» Aşk 29 Harftir..
Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» SENi SEViYORUM
Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:47 am tarafından Misafir

» BÖYLE SEVDİM İŞTE
Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:44 am tarafından Misafir

» Delinin Veliye Tavsiyesi
Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Dört Dirhemlik Gömlek
Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Eğer Göndermeseydi

» Nereden ve Nasıl aldın
Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:43 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Men ******'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey]

YazarMesaj
AyMaRaLCaN
Admin
AyMaRaLCaN

Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Empty
MesajKonu: Men ******'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey]   Men Atatürk'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey] Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 11:27 pm

Yakasından hiç çıkarmadığı ****** rozeti,ruhunda ******'ün bağımsızlık ateşi,gönlünde milletine duyduğu büyük sevgi ve güven ile Elçibey,******'ün kendisi ve Azerbaycan için ne demek olduğunu şu sözlerle anlatıyor:

''******,Türkiye Cumhuriyetini kurarak,nasıl Türkleri esaret zincirinin aşağılayıcı boyunduruğundan çekip çıkarttıysa,bunu milletine duyduğu güvenle,milletiyle beraber başardıysa,Azerbaycan da aynı yoldan gidecektir.Maksadımız Mehmet Emin Resulzade'nin ideallerini elde bayrak tutarak hayata geçirmek,bunu yaparken de ******'ün metod ve usullerinden istifade etmektir.BEN DE TÜRK MİLLETİNİN BİR EVLADIYIM VE İŞTE BUNUN İÇİN ATATÜRK'ÜN ASKERİYİM.

O,en zor günlerinde bile yakın çevresine,******'ü ve Kurtuluş Savaşı'nı anlatırken,Azerbaycan'ı bağımsızlığa götürecek ruhun ne olduğunu çok iyi biliyordu.Haklı ve yerinde bir kararla Türkiye'de,1989 yılının en büyük siyaset ve devlet adamı unvanını Ebülfez Elçibey'e verildi.Avrupa'da ise 1989 yılının en mücadeleci halkı unvanına Azerbaycan halkı layık görüldü.

Uğur Güler'in 'Elçibey' kitabından alıntıdır.

'.Sevmeyenler de milletimizin övladı olduğu üçün onlara da hoşbehtlik arzulayıram. Milletimin övlatlarına balalarım kimi bahıram. Bu istek menim içimden gelen istek'dir. His edirem ki, insanların hamısını sevmek menim milli borcumdur. '

Ebulfez Elçibey alinti
http://ay-maral-can.tr.gg/

Men ******'ün Esgeriyem[Ebulfez Elçibey]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ******ün Çocukluk Anıları
» ******ün Kişisel Özellikleri