Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Similar topics
    Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
    En son konular
    » Duyuru..Hocalı Katliamını Unutma, UNUTTURMA!
    Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» Basit yaşayacaksın. Basit
    Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» Aşk 29 Harftir..
    Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» SENi SEViYORUM
    Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:47 am tarafından Misafir

» BÖYLE SEVDİM İŞTE
    Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:44 am tarafından Misafir

» Delinin Veliye Tavsiyesi
    Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Dört Dirhemlik Gömlek
    Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Eğer Göndermeseydi

» Nereden ve Nasıl aldın
    Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:43 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
     Kapı
     Indeks
     Üye Listesi
     SSS
     Arama
    Forum
    Ortaklar
    bedava forum
    Giriş yap
    Kullanıcı Adı:
    Şifre:
    Beni hatırla: 
    :: Şifremi unuttum

Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır?

YazarMesaj
    Misafir
    Misafir

Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Empty
    MesajKonu: Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır?   Sahih Hadislerin Sayısı Ne Kadardır? Icon_minitimeÇarş. Haz. 02, 2010 2:40 am

Sahih hadislerin sayısı hakkında kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Sahih adıyla telif edilmiş hadis kitaplarında bulunan hadisler ile diğer sahih hadis kaynaklarındaki hadislerin toplamı aşağı-yukarı yirmi bini bulur. Ancak unutulmamalıdır ki, sahih, hasen ve zayıf gibi terimlerle anılan hadisler hakkında daima farklı görüş beyan edenler olabilir. Çünkü bu değerlendirmeler, araştırmaya dayalı nisbî değerlendirmelerdir. Günümüzün bilgisayar teknolojisinden yararlanılarak kendilerine "sahih" hükmü verilmiş hadislerin bir sayımını yapmak mümkündür. Önümüzdeki yıllar, muhtemelen bu konuda belli rakamlara ulaşmamızı mümkün kılacaktır.alinti

1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » Sahih Hadisler Sadece Kütüb-i Sitte'de mi Bulunur?