Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Duyuru..Hocalı Katliamını Unutma, UNUTTURMA!
Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» Basit yaşayacaksın. Basit
Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» Aşk 29 Harftir..
Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» SENi SEViYORUM
Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:47 am tarafından Misafir

» BÖYLE SEVDİM İŞTE
Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:44 am tarafından Misafir

» Delinin Veliye Tavsiyesi
Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Dört Dirhemlik Gömlek
Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Eğer Göndermeseydi

» Nereden ve Nasıl aldın
Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:43 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

******, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Empty
MesajKonu: ******, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri   Atatürk, K.Karabekir, Fevzi Çakmak, Rauf Orbay ve diğerleri Icon_minitimeÇarş. Haz. 02, 2010 2:56 am

****** üzerine yazılan kitaplardan sadece seksen üçünü okumuştum. Sonra kendi kendime; artık yeter demiştim. Fakat Taha Akyol’un AMA HANGİ ATATÜRK isimli kitabıyla kararımı bozmuştum. Arkasından: KARAMANLI SARI PAŞA, BAŞBUĞ ATATÜRK, SARI ZEYBEK, ATATÜRK’ÜN YANIBAŞINDA isimli kitaplar gelince listemdeki rakam seksen sekizi buldu. Yeniden artık tamam! dedim. Fakat geçenlerde, Truva yayınlarının ****** serisinden çıkardığı on kitabı görünce yeniden elim cebime gitti. Arkasından: ANILAR YELPAZESİNDE M.K. ATATÜRK isimli kitaplar da gelince yine kendi kendime artık yeter dedim. Son on altı kitabı henüz okuyamadım. Ama okuduğum o seksen sekiz kitap dolayısıyla edindiğim kanaat şudur: ****** başka, ******çüler başkadır. Bizim ******çülerimizin ******’ü anlayışları, umumiyetle çok yanlıştır. Bu yanlış ne kadardır diyerek bana sorarsanız, size derim ki: Erciyes Dağını içine alacak kadar! Bunun kırk ayrı sebebi var: Evvela ******çülerimiz kahramanlarımızı bire indirmek gayretindedirler. Onlar için varsa, yoksa ******! Millî Mücadelemizin lideri, kayıtsız şartsız elbette ******’tür. ****** elbette büyük bir devlet adamıdır. ****** elbette bir dâhidir. Onun bu özelliklerini kim inkâr edebilir? Ama ****** Millî Mücadelemizin tek kahramanı değildir. Onunla birlikte, Millî Mücadelemize emeği geçen, devletimize, milletimize, ordumuza... hizmetleri olan başka kahramanlarımız da var. Onları da bilmek, sevmek, sevdirmek, hatıralarını anmak bizim namus borcumuzdur. 2010 yılına kadar, bu aslî vazifemizi maalesef yerine getiremedik. Genelkurmay Başkanımız İlker Başbuğ Paşa, ilk defa bu sene, yani Kâzım Karabekir Paşanın vefatından tam altmış iki yıl sonra, onu Genelkurmayımızda anmak kadirşinaslığını gösterdi. Mareşal Fevzi Çakmak’ı da vefatından altmış yıl sonra, yine ilk defa Genelkurmay Başkanlığımızda anacağız. Ne güzel! Bir büyük yanlıştan, taassuptan, gafletten vazgeçmek ne kadar güzel. Düşünebiliyor musunuz, ordumuzun sadece iki mareşali var. Birini her yıl en az on defa anıyoruz. Ötekisine bütün kapılarımızı sımsıkı kapıyoruz. Niçin? Fevzi Çakmak Paşa, Bulgar ordusunun mu, Yunan ordusunun mu bir mareşalidir? ******’ün NUTUK isimli üç ciltlik eseri devlet yayınlarımız arasında en az yüz bin adet basıldı. Fakat bu devlet Millî Mücadele kahramanlarımızdan hiçbirisinin eserine, hiçbir şekilde sahip çıkmadı. Bırakın sahip çıkmayı, bana göre Millî Mücadelemizin iki numaralı komutanı olan Kâzım Karabekir Paşanın İSTİKLÂL HARBİMİZ isimli eserini, daha matbaadan çıkmadan alarak hamamların külhanlarında yaktırdılar. Ve bunu ******çülük adına yaptılar. Hangi medeni kafa, böyle bir ******çülüğü kabul edebilir? Karabekir Paşa’nın kitabı külhanlarda yakılınca, en namuslu yazıyı Metin Toker, Akis dergisinde yazmıştı: “Eğer Kâzım Karabekir Paşa’nın yazdıkları yanlışsa, belgelere dayanarak, doğruları ortaya siz koyun! Eğer yazdıkları doğruysa, onun eserini toplatıp külhanlarda yakmakla doğruları ortadan kaldıramazsınız!” demişti. Ve kaldıramadılar. Karabekir Paşa’nın eseri, özel bir yayınevi tarafından basıldı ve ortaya çıktı. Bir dehşetli taassup, korku, yalan... Bağdat’a gitmeden geri döndü. Bu konuda yine yazacağım...

Alinti

1 sayfadaki 1 sayfası