Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Duyuru..Hocalı Katliamını Unutma, UNUTTURMA!
iYiLiK YAP DENiZE AT Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» Basit yaşayacaksın. Basit
iYiLiK YAP DENiZE AT Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» Aşk 29 Harftir..
iYiLiK YAP DENiZE AT Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» SENi SEViYORUM
iYiLiK YAP DENiZE AT Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:47 am tarafından Misafir

» BÖYLE SEVDİM İŞTE
iYiLiK YAP DENiZE AT Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:44 am tarafından Misafir

» Delinin Veliye Tavsiyesi
iYiLiK YAP DENiZE AT Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Dört Dirhemlik Gömlek

» Eğer Göndermeseydi

» Nereden ve Nasıl aldın
iYiLiK YAP DENiZE AT Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:43 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

iYiLiK YAP DENiZE AT

YazarMesaj
AyMaRaLCaN
Admin
AyMaRaLCaN

iYiLiK YAP DENiZE AT Empty
MesajKonu: iYiLiK YAP DENiZE AT   iYiLiK YAP DENiZE AT Icon_minitimeÇarş. Nis. 21, 2010 5:57 pm

Yataktaki adam, başucunda bekleyen genç doktora,
“Allah senden razı olsun evlâdım,“ dedi. “Benim için yurt dışından zahmet edip buraya kadar gelmeni yaşadığım sürece unutmayacağım.“

Ameliyat edilen kişi, büyük bir hastahanenin başhekimiydi. Tedavisi ancak yurt dışında mümkün görülen hastalığı aniden artınca, doktor arkadaşları onun böyle bir yolculuğa dayanamayacağını anlamış ve kurtarma umudunun azlığına rağmen ameliyatı üstlenmeye karar vermişlerdi. Ameliyatın zor ve yeni bir ihtisas sahası olmasından dolayı biraz tereddütleri de vardı. Fakat o konuda sayılı bir uzman olan bu genç doktor nereden haber almışsa almış ve hzır gibi yetişip onu kurtarmıştı. Yaşlı doktor, kendisine yapılan bu iyiliğe ‘nasıl mukabele edeceğini bilemiyor ve hemen yanında oturan genç adamın ellerini sıkarcasına tutuyordu. Hayata yeniden dönmenin sevinciyle hiç durmadan konuşurken;
“Ameliyat için beni bayılttığınızda, her nedense gençlik yıllarıma döndüm“ diye devam etti. Henüz toy bir asistanken, anne karnındaki bir bebeğin sakat olduğunu anlamış ve onu bu şekilde yaşatmaktansa öldürmeyi düşünürken, kalp atışlarını duyup kıyamamıştım. Planlama bahanesiyle sapasağlam yavruları bile katleden canavarlara rağmen o yavrunun yaşamasını istediğim için, Allah seni imdadıma göndermiş olmalı.
Genç doktor, ancak bir babanın evlâdına karşı gösterebileceği sıcaklıkla kavranan ellerini kurtarıp biraz geriye çekildi ve dizlerinden aşağısı takma olan bacaklarınıgösterirken,
“Allah, hiçbir iyiliği unutmaz efendim“ diye gülümsedi:
“Kurtardığınız o çocuk bendim ......alinti
http://ay-maral-can.tr.gg/

iYiLiK YAP DENiZE AT
1 sayfadaki 1 sayfası