Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Duyuru..Hocalı Katliamını Unutma, UNUTTURMA!
Kaplumbağa Ne İsterdi? Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» Basit yaşayacaksın. Basit
Kaplumbağa Ne İsterdi? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» Aşk 29 Harftir..
Kaplumbağa Ne İsterdi? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» SENi SEViYORUM
Kaplumbağa Ne İsterdi? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:47 am tarafından Misafir

» BÖYLE SEVDİM İŞTE
Kaplumbağa Ne İsterdi? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:44 am tarafından Misafir

» Delinin Veliye Tavsiyesi
Kaplumbağa Ne İsterdi? Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Dört Dirhemlik Gömlek
Kaplumbağa Ne İsterdi? Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Eğer Göndermeseydi

» Nereden ve Nasıl aldın
Kaplumbağa Ne İsterdi? Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:43 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Kaplumbağa Ne İsterdi?

YazarMesaj
AyMaRaLCaN
Admin
AyMaRaLCaN

Kaplumbağa Ne İsterdi? Empty
MesajKonu: Kaplumbağa Ne İsterdi?   Kaplumbağa Ne İsterdi? Icon_minitimeÇarş. Nis. 21, 2010 5:58 pm

ESKİ ÇİN BİLGELERİNDEN Chuang-tse, bir nehrin kıyısında oturmuş, elindeki kamışla balık avlıyordu.

O sırada, Chu ülkesinin prensinin gönderdiği iki elçi, bilgenin yanına geldiler.

Elçilerden yaşlı olanı:

“Saygıdeğer prensimiz, sizi bir vilayetimize vali tayin etmek istiyor” dedi.

Bilge Chuang-tse, başını bile çevirmeden balık tutmaya devam etti ve gelenlere şöyle cevap verdİ:

“İşittiğime göre, Chu ülkesinin kutsal bir kaplumbağası varmış. Bu kaplumbağa üç bin yaşındayken ölmüş. Prensiniz de bu kaplumbağayı değerli taşlarla süslü bir kafese koyup kutsal mabedde saklamaya başlamış. Acaba bu kaplumbağa ölüp bu şekilde cesedine tapılmasını mı isterdi, yoksa canlı olup kendi cinsleri arasında çamurda kuyruk sallamayı mı?”

Yaşlı elçi:

“Elbette çamurda kuyruk sallamayı” diye cevap verince, bilge Chuang-tse:

“Öyleyse” dedi, “beni rahat bırakın da, kendi çamurumda kuyruğumu sallayayım.”

« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2009, 02:21:14 ÖS Gönderen: Pürmelâl »
Dağı Delebilmek, Çölleri Aşabilmek İçin Derviş Zikri Mütebessimliğinde Acziyeti Nakış Nakış İşlemek Gerekir Yüreğe ...

alinti
http://ay-maral-can.tr.gg/

Kaplumbağa Ne İsterdi?
1 sayfadaki 1 sayfası