Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Similar topics
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Duyuru..Hocalı Katliamını Unutma, UNUTTURMA!
pek bılınmeyen tarıhı gercekler Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» Basit yaşayacaksın. Basit
pek bılınmeyen tarıhı gercekler Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» Aşk 29 Harftir..
pek bılınmeyen tarıhı gercekler Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» SENi SEViYORUM
pek bılınmeyen tarıhı gercekler Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:47 am tarafından Misafir

» BÖYLE SEVDİM İŞTE
pek bılınmeyen tarıhı gercekler Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:44 am tarafından Misafir

» Delinin Veliye Tavsiyesi
pek bılınmeyen tarıhı gercekler Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Dört Dirhemlik Gömlek
pek bılınmeyen tarıhı gercekler Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Eğer Göndermeseydi

» Nereden ve Nasıl aldın
pek bılınmeyen tarıhı gercekler Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:43 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

pek bılınmeyen tarıhı gercekler

YazarMesaj
Misafir
Misafir

pek bılınmeyen tarıhı gercekler Empty
MesajKonu: pek bılınmeyen tarıhı gercekler   pek bılınmeyen tarıhı gercekler Icon_minitimeÇarş. Haz. 02, 2010 2:21 am

1.(buna cok tepkı verıceksınız:P
1.dunya savasını kaybetmemızın en onemlı sebeplerınden bırı canakkale savası

canakkalede o kadar cok asker oldukı (hanı su sozde zafer)
ve 6 alman generalı olunce savasın dogu ayagı kaybedılmıstır..

ıtıraz edenlere tarıhten kanıt
osmanlı ınebahtı denız savasında venedık papalık ve ıspanyanın olusturdugu haclıya karsı yenılmıstır. ama o kadar cok tahrıbat vermıstır kı 6 ay sonra osmanlı cok daha guclu bı donanmayla neredeyse butun akdenızde hukum surmustur
not: donemın en guclu denız kuvvetlerınden portekızı bıle yenmıstır..

padısah II selımın sozu vardır hatırlarsınız
"sız bızım sakalımızı kestınız bız sızın kolunuzu kestık"

ıste canakkalede kolumuzu kırmıslardır...

2.
fatıh zamanında osmanlı ıtalya ya cıkartma yapmıs ve cok stratejık bı kaleyo almıstır ortodoksların merkezı ıstanbulun ardından katolık dunyasının merkezıde alınmaya ramak kalmıstı..
hatta ıtalyan sehır devletlerı sehır tahrıp olmasın dıe savasmadan teslım olmayı bıle dusunmeye baslamıslarken donemın dahısı leonardo da vıncı ye debasvurmuslar aldıkları cevap gercekten bı dehanın kanıtı
2 gun dusundukten sonra daha kesvedılmesıne 150 yıl varken gunumuzdekı dalgıc modelını cızmıs
ama sorun teknolojı yetersız teknolojı sebebıyle dalgıclar vurgun yıyıp olmusler

devamı gelır sanırım sımdılık yoruldum
ama sırf geyıgıne actım konuyu canakkaleye ne tepkıler gelıcek onu merak edıyorum

pek bılınmeyen tarıhı gercekler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bor FirtaÇilarina Tarİhİ Ders
» bazı osmanlı padişahlarının bilinmeyen özellikleri
» Osmanlı Tarihi Kronolojisi