Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Similar topics
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Duyuru..Hocalı Katliamını Unutma, UNUTTURMA!
Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» Basit yaşayacaksın. Basit
Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» Aşk 29 Harftir..
Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» SENi SEViYORUM
Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:47 am tarafından Misafir

» BÖYLE SEVDİM İŞTE
Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:44 am tarafından Misafir

» Delinin Veliye Tavsiyesi
Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Dört Dirhemlik Gömlek
Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Eğer Göndermeseydi

» Nereden ve Nasıl aldın
Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:43 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

******'ün cevap veremediği Türk köylüsü

YazarMesaj
AyMaRaLCaN
Admin
AyMaRaLCaN

Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Empty
MesajKonu: ******'ün cevap veremediği Türk köylüsü   Atatürk'ün cevap veremediği Türk köylüsü Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 11:01 pm

****** sordu:
–Bu villa kimin?
–Krikor Efendinin Paşam!
–Şu Köşk?
–Dimitri Efendinin paşa hazretleri!
–Ya şu ilerideki konak?
–Salamon Efendinin!
****** bu kez, az ötedeki toprak damlı, virane bir evin sahibini öğrenmek için sorunca, ADANALI gazi cevap verdi:
–Recep Çavuşun Paşam!
ATATÜRK bu duruma biraz üzülmüş, biraz da sinirlenmiş idi. Yanındakilere emir verdi:
–Çağırın şu Recep Çavuşu! Recep Çavuş gelince bir asker selâmından sonra:
–Emredin Paşam! Dedi.
Ata, bu kez Recep Çavuş’a sormaya başladı:
–Bu villa Krikor Efendinin, bu köşk Dimitri Efendinin, şu konak Salamon
Efendinin, o virane de senin! Bu ERMENİLER, RUMLAR, YAHUDİLER şu binaları dikerken sen neredeydin?
Recep Çavuş yıllarca savaş meydanlarında koşturmanın verdiği yorgunlukla cevap verdi:
–SİZİNLE BERABERDİM PAŞAM! TRABLUSGARP’TA, ÇANAKKALE’DE, SAKARYA’DA!...
Mustafa Kemal ******, bu cevap karşısında gözyaşlarını yanaklarına değil, yüreğinin derinliklerine akıtır. Recep Çavuş haklıdır. Trablusgarp’ta, Çanakkale’de, Sakarya’da TÜRK’ÜN istiklalini korumak için savaşırken, Adana’da toprak damlı bir kulübe yapmayı ancak becerebilmiştir.
RECEP ÇAVUŞ, TÜRK’ÜN YALNIZ
İSTİKLALİNİ DEĞİL; NAMUS VE ŞEREFİNİ DE KORUMUŞTUR.
Memleketin bütün zenginliklerine sahip olan azınlıklar da para ve mülklerinin üstüne yenilerini yığmakla meşgul olmuşlardır. Evet. ******’ün hayatından ibretlik bir hadise. Ama ****** sadece üzülmekle yetinmemiş, uyguladığı milli ekonomik projelerle, yabancıların elindeki madenlerimizi, arazilerimizi, şirketlerimiz, demir yollarımızi bir bir geri almış ve bizlere bağımsız bir devlet miras bırakmıştır. Kendimize şu soruyu soralım: Biz bu mirasa sahip çıkabiliyor muyuz, ya da sahip çıkabilecek projelere sahip olanları iş başına getiriyor muyuz?
''Vatan sevgisi imandandır'' .........alinti
http://ay-maral-can.tr.gg/

******'ün cevap veremediği Türk köylüsü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ******ün Çocukluk Anıları
» ******ün Kişisel Özellikleri
» Üç Sual ve Bir Cevap