Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Similar topics
    Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
    En son konular
    » Duyuru..Hocalı Katliamını Unutma, UNUTTURMA!
    ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» Basit yaşayacaksın. Basit
    ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» Aşk 29 Harftir..
    ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» SENi SEViYORUM
    ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:47 am tarafından Misafir

» BÖYLE SEVDİM İŞTE
    ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:44 am tarafından Misafir

» Delinin Veliye Tavsiyesi
    ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Dört Dirhemlik Gömlek
    ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Eğer Göndermeseydi

» Nereden ve Nasıl aldın
    ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:43 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
     Kapı
     Indeks
     Üye Listesi
     SSS
     Arama
    Forum
    Ortaklar
    bedava forum
    Giriş yap
    Kullanıcı Adı:
    Şifre:
    Beni hatırla: 
    :: Şifremi unuttum

ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ

YazarMesaj
    AyMaRaLCaN
    Admin
    AyMaRaLCaN

ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Empty
    MesajKonu: ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ   ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 11:15 pm

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN VASİYETNAMESİNİN TAM METNİ

Malik olduğum bütün nutuk ve hisse senetleriyle Çankaya'daki menkul ve gayrimenkul emvalimi Cumhuriyet Halk Partisi'ne atideki şartlara, terk ve vasiyet ediyorum: 1. Nukut ve hisse senetleri, şimdiki gibi, İş Bankası tarafından nemalandırılacaktır.
    2. Her seneki gibi nemadan, nispetleri şerefi mahfuz kaldıkça, yaşadıkları müddetçe, Makbule'ye ayda bin, Afet'e 800, Sabiha Gökçen'e 600, Ülkü'ye 200 lira ve Rukiye ile Nebile'ye şimdiki yüzer lira verilecektir.
    3. Sabiha Gökçen'e bir ev de alınabilecek, ayrıca para verilecektir.
    4. Makbule'nin yaşadığı müddetçe Çankaya'da oturduğu ev de emrinde kalacaktır.
    5. İsmet İnönü'nün Çocuklarına yüksek tahsillerini ikmal için muhtaç olacakları yardım yapılacaktır.
    6. Her sene nemedan mütebaki miktar yarı yarıya, Türk Tarih ve Dil Kurumlarına tahsis edilecektir.
    K.******

“ Bu memleket, tarihte Türktü; hâlde de Türktür ve ebediyen Türk kalacaktır.”
    “ Biz, doğrudan doğruya milletperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk Kültürü ile dolu olursa, o topluluğa dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.”
    “ Milletim Türk, Vatanım Türkiye, Ülküm Türklüktür”
    ULU ÖNDER ATATÜRK
    Alıntı
    http://ay-maral-can.tr.gg/

ULU ÖNDER 'in VASİYETNAMESİ
    1 sayfadaki 1 sayfası
     Similar topics
    -
    » 10 Kasım ulu önder Mustafa Kemal ******ümüzün ölüm yıl dönümü