Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapiLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Duyuru..Hocalı Katliamını Unutma, UNUTTURMA!
Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Icon_minitimeSalı Şub. 28, 2012 8:03 am tarafından AyMaRaLCaN

» Basit yaşayacaksın. Basit
Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» Aşk 29 Harftir..
Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:48 am tarafından Misafir

» SENi SEViYORUM
Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:47 am tarafından Misafir

» BÖYLE SEVDİM İŞTE
Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 1:44 am tarafından Misafir

» Delinin Veliye Tavsiyesi
Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Dört Dirhemlik Gömlek
Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:44 am tarafından Misafir

» Eğer Göndermeseydi

» Nereden ve Nasıl aldın
Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:43 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı?

YazarMesaj
AyMaRaLCaN
Admin
AyMaRaLCaN

Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Empty
MesajKonu: Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı?   Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı? Icon_minitimeC.tesi Haz. 05, 2010 3:57 pm

Hep hikmetli konuşan Lokman Hekim’in derisi siyah, dudakları da kalınmış. Değerli sözlerini duyarak hayranı olan biri bir gün bakmış ki hayalinde büyüttüğü Lokman, siyah yüzlü, kalın dudaklı biri. Şaşkınlıkla yüzüne bakarken Lokman Hekim, adamın içinden geçenleri sezmiş olacak ki, şöyle çıkışmış:

– Birader, neden öyle şaşkın bakıyorsun? Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı?

Sonra da ilave etmiş.

– Bak, demiş, benim ne yüzümün siyahlığında, ne de dudaklarımın kalınlığında bir tesirim vardır. Onları Yaratan öyle yaratmış, öylesine uygun görmüş. Benim tercihim değil...

Evet, insanların yüz güzelliği, yahut da çirkinliğiyle kendilerine bir pay çıkarmaları son derece yanlıştır. Ne güzellikte bir etkisi vardır, ne de çirkinlikte. Her ikisini de yaratan ve layık gören Allâh-ü azimüşşandır. İnsan kendi iradesiyle kazandığından sorumludur.
Kaynak: Yeni Aile İlmihali, Ahmed Şahin, Cihan Yayınları
http://ay-maral-can.tr.gg/

Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı?
1 sayfadaki 1 sayfası